Canka Pati

Canka Pati Derneği olarak Bursa Balabancık'ta kurduğumuz bahçemizde, sokakta yaşayamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli veya sahipleri tarafından terkedilmiş ve dışarıda yaşama becerisi olmayan dostlarımızı korumaya alıyoruz. Burada onların sağlık, barınma, beslenme ve sevgi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu bahçe gönüllüler tarafından kuruldu ve yine onlar sayesinde hayatına devam ediyor.

Bahçemizde dostlarımız ırk ve karakter özelliklerine göre ayrılmışlardır. Aşılanmaları ve kısırlaşmaları, anlaşmalı olduğumuz veteriner hekimler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Bahçemize hasta olarak gelen bir dostumuz tedavisi bitene kadar karantina bölgemizde durur, veteriner hekimlerimiz, tam anlamıyla sağlığına kavuştuğunu söyleyince diğer  arkadaşları ile bir araya gelir.

Biz onlara her ne kadar çok iyi baksakta, hepsi bir aileyi hak ediyor. Bu düşünceyle bahçemizdeki dostlarımızı uygun gördüğümüz ailelere sözleşme imzalatarak sahiplendiriyoruz. Sahiplendirdiğimiz  dostlarımızın takibini de düzenli olarak yapıyoruz.

İnsanlık kendi dışındaki hiçbir canlıya yaşam hakkı tanımama yolunda hızla ilerliyor. Biz ve bizim gibi gönüllüler ise bunun karşısında durup, tarifsiz acılar çeken fakat bunu ifade edemeyen, tür farketmeksizin tüm hayvan dostlarımızın sesi olmaya devam ediyoruz. 

Hikayemize ortak olan, bizi destekleyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

CANKA PATİ HAYVAN SEVENLER VE KORUYANLAR DERNEĞİ